Filtrační trysky - VODASERVIS s.r.o.

Filtrační trysky

filtrační trysky

Kompletní sortiment vysoce kvalitních filtračních plastových trysek a drenážních systémů pro úpravu vody. Filtrační trysky jsou vyrobeny z polypropylenu (označení PP), jsou fyziologicky nezávadné, s atestem na pitnou vodu dle platné vyhlášky. Výrobková řada filtračních trysek FT obsahuje trysky s různou průchodností v závislosti na počtu a šířce štěrbin umístěných v kloboučku trysky.

Rádi Vám nabídneme a dodáme filtrační trysky na teplou i studenou vodu, s velkou i malou průchodností, se závitem i bez, úzké, široké, dlouhé, či krátké, filtrační ramena i celé systémy.


filtrační trysky v otevřeném filtru

Použití

Trysky se používají v nádržích pro odvodňovací systémy a zařízeních na úpravu vody ( otevřené i  tlakové filtry). Trysky jsou vhodné i na stávající tlakové filtry do mezidna, kde je potřeba vyměnit staré trysky za nové.  Trysky lze použít pro různé filtrační náplně jako např. filtrační písky, ionexové pryskyřice, hmoty, regenerační náplně.


Technické informace

Trysky jsou dodávány v široké škále velikostí tak, aby vyhovovaly různým filtračním materiálům, filtrovaným mediím a způsobu praní vodou i vzduchem. Závity trysek jsou dimenzovány dle standartních norem DIN ISO 228, ANSI B1.20.1-1983, ANSI B1.1a-1984. U tzv. samoutahovacích filtračních trysek není třeba používat spodní matici a provádět složitou montáž pomocí dvou klíčů umístěných shora na trysce a dole na matici pod mezidnem. Tyto trysky se zasunují i montují pouze shora. Všechny rozměry v technickém listu trysek jsou uváděny v mm.