Trubní filtry - VODASERVIS s.r.o.

Trubní filtry

Přehled trubních filtrů

Trubní filtr TF je filtrační zařízení vhodné k jednoduché filtraci pitné i užitkové vody. Filtry mohou mít vyměnitelnou vinutou filtrační vložku k zachycení mechanických nečistot, vyměnitelnou filtrační vložku UV s aktivním uhlím, která sorbuje pachy a odstraňuje chlór z vody ( TF U ) nebo nádobku plněnou tuhým polyfosforečnanem (TF P), který zabraňuje tvrdosti vody. 

Trubní filtr TF M (manuální) a TF A (automatický) se zpětným proplachem je filtrační zařízení vhodné k jednoduché i hrubé filtraci užitkové vody. Filtr má nerezové síto, které zachycuje nečistoty. Zpětný proplach síta při zanesení se provádí manuálně nebo automaticky. Propojení odpadní prací vody s odpadním systémem se provádí gumovou hadicí. V době proplachu je zajištěna dodávka upravené vody. Znečištěná voda odchází přímo do odpadního kanálu. Síto se po zanesení se proplachuje. 

 Filtry se prodávají v prodejně v sídle firmy nebo je můžeme zaslat přepravní službou.


Použití

Trubní filtry se používají k mechanické filtraci mírně znečištěné vody z veřejného řádu, studny či vrtu či odstranění pachutí z pitné vody. Jsou vhodné pro instalaci přímo na potrubí. Používají se také jako ochranný prvek před UV lampy či náplňové filtry jako ochrana proti zanášení náplně mechanickými nečistotami jako jsou úlomky potrubní rzi či písečná zrnka. Též se instalují za náplňové filtry jako pojistné filtry zabraňující úniku náplně do potrubí. Podle typu filtru je lze použít na teplou i studenou vodu. Filtry mají průtok do maximálně 6 m3/hod. Filtry lze zapojovat za sebou (dva - duplexní provedení) nebo vedle sebe.