Od ledna 2018 dochází k úpravě kvalifikačních požadavků České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) na osobu provádějící technický dozor stavebníka. Nově tato osoba musí vykazovat, že vlastní „kulaté razítko" a je tedy autorizovaná v rozsahu oborů a specializací, pro které jí bylo toto oprávnění uděleno. Tyto úpravy byly zavedeny za účelem zvýšení kvality vodohospodářských staveb financovaných z veřejných rozpočtů. Společnost Vodaservis s.r.o. splňuje požadavky ČKAIT a je tedy schopna zajistit Vám kvalitní služby.
Dostali jsme zakázku na vytipování vhodného místa pro kopanou studnu, která by byla v blízkosti stávajícího prameniště v lesích u obce Slavětín. Pro určení nejvhodnějšího místa bylo využito hydrometrické měření, které probíhalo celý rok 2016. Na přítomné drobné vodoteči náš hydrogeolog rozmístil 5 měřících profilů v úseku zhruba 150 metrů, aby zjistil změny v intenzitě příronu do toku a určil podle nich polohu potenciální studny co nejpřesněji, což se mu také podařilo. Na vytyčeném místě byla vykopána studna o průměru 2,5 m do hloubky 5 m. Vydatnost nového záložního zdroje pro obec potvrdila předpoklad hydrogeologického průzkumu, který činil cca 25 m3/den.
Během října a listopadu 2017 jsme se zabývali zakázkou na hydrogeologický průzkum na lokalitě Příkrý. Na předem vytipovaných místech bylo v rámci podrobného hydrogeologického průzkumu odvrtáno 5 průzkumných vrtů do hloubek 80 m s průměrem vrtání 254 mm, pro ověření množství a kvality podzemní vody. Při čerpacích zkouškách na jednotlivých vrtech byla zjištěna celková vydatnost zdroje podzemní vody větší než 15 l/s. Investorem celé akce bylo Vodohospodářské sdružení Turnov.
Domácí hospic Vysočina, o.p.s. z Nového Města na Moravě, který sponzorujeme, získal 28. listopadu 2017 titul Neziskovka roku 2017 v kategorii střední neziskovka. Rovněž uspěl v Ceně veřejnosti, která mu věnovala 2.nejvyšší počet hlasů. Ocenění udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění NEZISKOVKA ROKU v pražském divadle Archa.
8. ročník Konzultačního dne pořádaného Orlickou laboratoří určený pro samosprávy a provozovatele vodovodů a kanalizací byl věnovaný aktuálním tématům týkajícím se problematiky radionuklidů (zvláště radonu) a pesticidů v pitné vodě. V rámci programu jsme účastníky seznámili s našimi technologiemi, kterými lze tyto nežádoucí látky z vody odstranit, i se zkušenostmi z instalací a provozu.
V rámci dotačního programu Ministerstva životního prostředí (MŽP) jsme pomohli obci Radostín realizovat úpravnu pitné vody z nového zdroje podzemní vody. Námi pověřená stavební firma vyhloubila 80 m vrt, u kterého jsme pomocí čerpací zkoušky naměřili průtok 65 m3/hod. Celkové náklady na nový vrt činily asi 1,5 milionu korun, avšak s dotací od MŽP obec platila asi jen 200 tisíc. Nabízené dotace jsou využitelné i průzkumným vrtům. Reportáž zachycující naše zaměstnance a zařízení v akci uvidíte zde.
Letos slavíme 15 let od svého založení. Děkujeme všem našim zákazníkům a obchodním partnerům za veškerou přízeň, podporu a možnost spolupracovat na zajímavých zakázkách. Ušli jsme společně velký kus cesty a doufáme, že nám ani do dalších letech nebude chybět odhodlání, vytrvalost a ochota pomáhat chránit vodní zdroje v České republice. Více o začátcích a růstu naší firmy se dozvíte zde.
Zúčastnili jsme se 20. ročníku nejvýznamnějšího oborového setkání v České republice konající se jednou za 2 roky. Letos se výstava uskutečnila 23.-25. května v PVA EXPO Praha a naše firma na ní se stánkem č. 71 v hale 4 reprezentovala 11 % účastníků z oboru úprava vody. Spolu s námi prezentovalo své výrobky 335 firem (198 vystavujících z 11 zemí a 157 zastoupených ze 14 zemí) a počet návštěvníků z 23 zemí se blížil 10 tisícům. Závěrečnou zprávu z výstavy najdete ke stažení zde.
Aktuální problematikou odstraňování pesticidů z pitné vody a možnosti jejího řešení se zabýval seminář pořádaný krajem Vysočina pro provozovatele obecních vodovodů. V odborné části semináře jsme vedle zástupců státních institucí měli možnost představit technologické řešení této problematiky a podělit se s účastníky o naše zkušenosti z instalací a provozu.
Koupaliště v Libčicích je provozováno v letní sezóně od května do září. Podzemní voda v něm používaná obsahuje vysoké množství železa (až 5 mg/l). To se usazovalo na stěnách bazénů. Ve venkovním přístřešku v areálu koupaliště jsme instalovali odželezňovací filtr o průtoku 190 l/min. Filtr též zamezuje druhotné kontaminaci upravované vody chemickým či mikrobiálním znečištěním. Přijďte se vykoupat a přesvědčte se sami o nynější kvalitě zdejší vody.